PASLAUGOS

ŠEIMOS MEDICINA

 

Egzistuoja tūkstantis ligų, bet sveikata – tik viena. – Karlas Liudvikas Biornė

Gydytojas – tai Jūsų patarėjas visais sveikatos klausimais, kuris rūpinasi visos Jūsų šeimos sveikata – ne tik gydymu, bet ir sveikatos išsaugojimu, jos gerinimu, ligų profilaktika. Bendradarbiaudamas su visų sričių gydytojais specialistais šeimos gydytojas diagnozuoja ligas, siunčia atlikti būtinus tyrimus, parenka tinkamiausią pacientui profilaktinio sveikatos patikrinimo planą.

 

Aukštaitijos šeimos klinikoje dirbantys suaugusių ir vaikų gydytojai teikia šias pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas:

Būtinoji medicinos pagalba

Ligų diagnostika bei gydymas

Vaikų augimo ir raidos stebėjimas

Preliminarios ligos diagnozės nustatymas

Būtinų bei papildomų tyrimų skyrimas

Gydymo skyrimas ir kontroliavimas

Nukreipimai gydytojų specialistų konsultacijoms

Pacientų lankymas namuose

 

 

 

 

Nedarbingumo pažymėjimų išdavimas

  Darbuotojų bei vairuotojų profilaktinis sveikatos patikrinimas

Kompensuojamiesiems ir nekompensuojamiesiems vaistams skirtų receptų išrašymas

  Profilaktiniai patikrinimai pagal valstybines programas

 

Šeimos medicinos paslaugos klinikoje registruotiems ir draustiems privalomuoju sveikatos draudimu asmenims teikiamos NEMOKAMAI, jas finansuoja Teritorinė ligonių kasa iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų.

 

ODONTOLOGIJA​

Aukštaitijos šeimos klinikoje įrengti du modernūs odontologijos kabinetai. Teikiamos plataus spektro vaikų ir suaugusiųjų odontologinio gydymo paslaugos: terapinis gydymas, dantų šalinimas ir implantacija, estetinis plombavimas, dantų protezavimas, profesionali burnos higiena bei dantų balinimas. Klinikoje galima atlikti panoraminę ir dentalinę rentgeno nuotraukas. Protezavimas mūsų įstaigoje gali būti atliekamas su Ligonių kasų finansavimu.

Kvalifikuoti, naujausius gydymo metodus taikantys gydytojai odontologai dirba su pažangiausiomis technologijomis bei užtikrina kokybiškas ir saugias odontologines paslaugas.

Prisirašiusiems „Aukštaitijos šeimos klinikos“ pacientams:

Gydytojo odontologo konsultacija, dantų profilaktinis patikrinimas, vaikų pieninių dantų gydymas ir nuolatinių dantų silantavimas iki 14 metų atliekami NEMOKAMAI!

Terapinis dantų gydymas bei kitos odontologinės paslaugos klinikos pacientams atliekamos patraukliomis kainomis.

Visą gruodžio mėnesį prisirašiusiems klinikos pacientams taikoma 20% nuolaida profesionaliai burnos higienai.

AKUŠERIJA-GINEKOLOGIJA

Gydytoja akušerė – ginekologė diagnozuoja ir gydo ginekologinius susirgimus – gimdos kaklelio patologijas, gimdos ir jos priedų uždegimus, konsultuoja kontracepcijos ir nevaisingumo klausimais, pakaitinės hormonų terapijos menopauzės laikotarpiu klausimais, mėnesinių sutrikimus, diagnozuoja ir gydo lytiniu keliu plintančias ligas, diagnozuoja ankstyvąjį nėštumą ir prižiūri nėščias moteris bei seka vaisiaus vystimąsi ir jo augimą nėštumo metu.

Klinikoje teikiama aukščiausio lygio akušerinė ginekologinė pagalba, taikomi pažangiausi diagnostikos ir gydymo metodai. Šiuolaikiška, modernia diagnostine įranga atliekami ultragarsiniai tyrimai, kurie padeda įvertinti gimdos ir jos priedų būklę, gleivinės būklę bei esamus pakitimus – gimdos miomas, kiaušidžių cistas, gimdos ertmės polipus ir kt.

Apžiūra kolposkopu padeda diferencijuoti nepiktybinius ir piktybinius patologinius pakitimus gimdos kaklelyje, anksti diagnozuoti ikinavikinius procesus ir vėžį. Atliekami makšties išskyrų tepinėliai, gimdos kaklelio citologiniai tyrimai (PAP), bakteriologiniai pasėliai, hormonų tyrimai, kt. laboratoriniai tyrimai.

 

NĖŠČIŲJŲ PRIEŽIŪRA

Sveiki vaikai – didžiausias tėvų turtas ir laimė. Tai suprasdami stengiamės padėti Jūsų mažyliams nuo pat pirmųjų jų gyvenimo akimirkų augti sveikais.

Klinikoje patyrę ir rūpestingi gydytojai prižiūri būsimą mamą nuo pastojimo iki gimdymo, pagal nėščiųjų priežiūros programą. Nėštumo laikotarpiu suteikiamos visų reikiamų specialistų konsultacijos, skiriami privalomieji ir, esant poreikiui, papildomi tyrimai.

SKIEPAI IR LABORATORINIAI TYRIMAI

SKIEPAI

Šeimos klinikoje atliekami sezoniniai ir nesezoniniai skiepai tiek vaikams, tiek suaugusiems. Vakcinacija užtikrina žmogaus atsparumą užkrečiamai ligai, todėl tai yra patikima apsauga nuo pavojingų susirgimų.
Nemokamai skiepijame vaikus pagal Lietuvos nacionalinį skiepų kalendorių.

Taip pat pacientams pageidaujant galimos mokamos vakcinos nuo:

  gripo,
pneumokokinių infekcijų,
roto viruso sukeliamų vėmimų ir viduriavimų,
vėjaraupių,
hepatito A,
erkinio encefalito,
gimdos kaklelio vėžio ir kt.

LABORATORINIAI TYRIMAI

 

Klinikoje atliekami nemokami laboratoriniai tyrimai, pagal poreikį išrašius šeimos gydytojui, bei pacientui pačiam pageidaujant atliekamas platus spektras mokamų tyrimų.

Laboratorinio tyrimo metu yra paimami šlapimo, kraujo ar kitų organizmo medžiagų mėginiai.
Dalis tyrimų atliekama pačioje „Aukštaitijos šeimos klinikoje“ naudojant
pažangią laboratorinę įrangą, kiti – laboratorinių tyrimų ekspertės „Medicina Practica“ laboratorijose.

GYDYTOJŲ SPECIALISTŲ KONSULTACIJOS

Sudaryta sutartis su Šiaulių TLK ir priimami pacientai su siuntimais traumatologo, chirurgo, ginekologo ir endokrinologo konsultacijoms. Dėl gydytojų specialistų konsultacijų teiraukitės registratūroje. 

AMBULATORINĖ SLAUGA NAMUOSE

Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose (ASPN) – licencijuojamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos paciento namuose, siekiant užtikrinti slaugos paslaugų tęstinumą, patenkinti paciento slaugos poreikius namų sąlygomis ir skatinti paciento savirūpą. Ambulatorinės
slaugos paslaugos namuose pacientams teikiamos nemokamai, jos finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Pacientui siuntimą gauti ASPN, išduoda šeimos gydytojas.

Kas gali gauti ambulatorines slaugos paslaugas namuose?

  • asmenys, kuriems pagal Slaugos paslaugų poreikio vertinimo klausimyną (nustato paciento šeimos gydytojo komanda) yra nustatytas mažas, vidutinis ar didelis slaugos poreikis;
  • asmenys, kuriems po suteiktų dienos chirurgijos paslaugų, išlieka sutrikęs gebėjimas savarankiškai rūpintis savo asmeniniu gyvenimu ir yra reikalinga pooperacinė slauga namuose.

ASPN KOMANDĄ SUDARO: SLAUGYTOJAS, SLAUGYTOJO PADĖJĖJAS IR KINEZITERAPEUTAS.

Slaugytojas – pagal gydytojo paskyrimą atlieka injekcijas, lašinės prijungimą, priežiūrą ir lašinę infuziją kateteriu; paima kraują, šlapimą ir kt. laboratoriniams tyrimams; atlieka elektrokardiogramą, žaizdų priežiūrą, pragulų profilaktiką ir priežiūrą, dirbtinių kūno angų priežiūrą (stomų priežiūrą), matuoja AKS, pulsą ir kt.

Slaugytojo padėjėjas – atlieka pragulų profilaktiką, užtikrina higienines asmens reikmes (išmaudo ar padeda išsimaudyti pacientui, prižiūri nagus, keičia sauskelnes, lašina lašus, prižiūri burnos ertmę ir pan.), pagal slaugytojo paskyrimą tvarko paciento sekretą ir išskyras (keičia šlapimo surinktuvus, padeda pacientui naudotis tualetine kėde ir pan.) ir kt.

Kineziterapeutas – atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę, įvertina ir gydo raumenų, sąnarių ir nervų funkcijos sutrikimus. Kineziterapeutas specifiškai gali padėti palengvinti judesius ir funkciją, sumažinti skausmą, padidinti judėjimo potencialą. Kineziterapeutas taip pat moko ir padeda prisitaikyti bei kompensuoti dėl ligos ar traumos prarastas funkcijas.

Dėl ASPN paslaugų gavimo galite susisiekti: 8 451 47523, 8 451 42121